Série nehod ochromila Pražský okruh. Na tři hodiny ho zaplnily kolony

  7:28,  aktualizováno  12:33
Ve středu ráno na Pražském okruhu havarovalo při dvou nehodách několik vozů. Ve směru na D5 se okolo sedmé hodiny srazilo pět aut, o hodinu později ve směru od Ruzyně bouralo osobní auto a nákladní vůz. Na místa nehod vyjely jednotky integrovaného záchranného systému. Na okruhu se tvořily kolony v obou směrech. Okolo desáté hodiny byl provoz obnoven.

Auta se srazila na 21. kilometru okruhu. „Záchranná služba na místo vyjela, nikdo zraněný však nakonec nebyl,“ upřesnila pro iDNES.cz mluvčí zdravotnické záchranné služby hlavního města Prahy Jana Poštová.

V provozu byl jen jeden pruh a na místě se tvořily dlouhé kolony. „Kolona na D5 ve směru do Prahy aktuálně začíná na 8. kilometru, kolona na D0 ve směru od Ruzyně začíná přibližně na 25. kilometru, ze směru od D1 začíná kolona na 14. kilometru,“ přiblížila policie na síti X.

„Na Pražském okruhu v oblasti Třebonice (směr z D5 na Barrandov) zasahujeme u nehody pěti vozidel. Není nutné vyproštění osob, spolupracujeme s policií a záchrannou službou,“ uvedli v sedm hodin ráno nejprve pražští hasiči na síti X.

Nehody na Pražském okruhu ovlivnily i spoje MHD. „Zpoždění linek ve směr do Prahy 20-40 minut. Zpoždění se může přenášet i na spoje v opačném směru z Prahy,“ uvedla Pražská integrovaná doprava (PID) na webu.

Podle PID se situace dotkla 13 autobusových linek. Čtyři spoje linky 380 a jeden linky 384 PID zrušila.

Po desáté hodině policisté informovali, že následky nehod jsou odstraněny a dlouhé kolony se pomalu rozjíždějí. „Policisté na místě zadokumentovali dvě dopravní nehody a nyní zjišťují jejich přesnou příčinu a viníky,“ uvedli na síti X.

Po poledni pak řidiče na okruhu zpomalila nehoda dvou kamionů poblíž Řeporyjí. Vozy zablokovaly pravý jízdní pruh. „Z jednoho kamionu došlo k úniku většího množství nafty, kterou zasypáváme,“ uvedli pražští hasiči na síti X. Nehoda se obešla bez zranění.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,