První květnové pondělí se Hrad otevře veřejnosti, zve na nové výstavy

  15:18
V pondělí 3. května se veřejnosti znovu zpřístupní areál Pražského hradu včetně návštěvnických objektů. Podle vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře návštěvníky čeká zajímavý program a dvě nové výstavy. Stále však budou platit hygienická opatření omezující počet návštěvníků v objektech.

Hradní stráž. Od pondělí bude znovu otevřen areál Pražského hradu. (20. května 2020) | foto: Dan MaternaMAFRA

Návštěvníci mohou do areálu vstupovat každý den od šesté hodiny ranní do 22 hodiny večerní. Zahrady a horní část Jeleního příkopu jsou pak přístupné od deseti do osmnácti hodin. Otevřené bude i infocentrum na třetím nádvoří a prodejna vstupenek u Zlaté Uličky. 

Vstup bude možný přes Prašný most, U Belvedéru, Horním Jelením příkopem, přes čtvrté a první nádvoří a Opyš.

Kromě návštěvy Jižní věže a katedrály sv. Víta budou připraveny také prohlídkové okruhy, které budou mimo jiné zahrnovat Starý královský palác a Baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku s věží Daliborkou a dvě nové výstavy.

V hradní Jízdárně se koná výstava o Janu Amosu Komenském a v Císařské konírně bude k prohlédnutí expozice „Grafika roku 2020“.

„Vše je připraveno a zvu všechny, ať se přijdou na Pražský hrad podívat,“ uvedl Mynář na webu Hradu.

Stále však budou muset návštěvníci dodržovat platná hygienická opatření, která se týkají počtu návštěvníků v objektech. Pokyny budou umístěny na speciálních cedulích před každou budovou. Pomocí cedulí bude Hrad návštěvníky vyzývat také k dodržování rozestupů a dalších mimořádných opatření.

Za otevřený Hrad se 18. dubna konala demonstrace:

Autor: