U pražské zoo zkolabovala doprava. Jarní počasí vylákalo lidi za zvířaty

  12:46,  aktualizováno  13:28
Bílá sobota se v Praze nese ve znamení návštěvy zoo. Svědčí o tom dopravní situace, kdy se v okolí zoologické zahrady kvůli velkému množství aut tvoří dlouhá kolona. Podle policejní mluvčí Evy Kropáčové je předpokládané zdržení více než čtyřicet minut. To platí i pro hromadnou dopravu.

„Kolegové se byli na místo kolony podívat a žádná nehoda ji nezpůsobila. Důvod zdržení je ten, že parkoviště v okolí zahrady nestíhají odbavit všechna auta,“ řekla Kropáčová.

Kromě jarního počasí se lidé vypravili do pražské zoo také proto, že zahrada před týdnem zahájila hlavní sezonu. Láká mimo jiné na novou expozici Gobi pro koně Převalského.

Kromě nich se návštěvníci můžou těšit na manuly, což jsou kočkovité šelmy, drobné savce nebo plazy. Nová expozice leží v prostoru mezi horní stanicí lanovky a občerstvením Obora, kde zahrada měla výběh s koňmi už v minulosti.

Pražská zoo otevře expozici Gobi, kromě koní Převalského v ní budou i manulové

„Stáje byly na konci životnosti, stejně jako blízký vodojem, který tu máme, tak jsme to museli opravit,“ uvedl Miroslav Bobek, ředitel Zoo Praha. Za novou expozici včetně opravy vodojemu, který se v prostoru nachází, zahrada zaplatila přibližně 60 milionů korun.

Stejný problém trápí Olomouc

Parkoviště u olomoucké zoologické zahrady na Svatém Kopečku také přeplnila auta návštěvníků. Policie proto příjezd k zoo uzavřela a vozidla odklání. S podobnou situací lze počítat i v následujících dnech, kdy bude pokračovat prodloužený velikonoční víkend. Řekla to policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Na problémy v dopravě na Svatém Kopečku upozornila policie na sociální síti. „V tuto chvíli je dopravní situace v dané lokalitě kritická. Hlídky na všech příjezdových cestách odklání vozidla zpět. Všechna parkoviště jsou přeplněná. S obdobnou situací se dá počítat i další dny,“ uvedla policejní mluvčí.

Autoři: ,