Blíží se advent. Praha nabídne řadu vánočních trhů, některé už začaly

  20:20
Pražské vánoční trhy jsou každoročně označovány za jedny z nejhezčích a Praha jich letos nabídne hned několik. Vánoční trhy v hlavním městě ve většině případů začínají poslední listopadovou sobotou, některé ale i dříve. V neděli také dojde k pokácení stromu, který bude letos zdobit Staroměstské náměstí.

Vánoční trhy Praze (21. listopadu 2021) | foto:  Petr Topič, MAFRA

Od soboty 20. listopadu si mohou milovníci Vánoc vychutnat první předvánoční trhy, které se odehrávají na Náměstí Míru. Stánkaři zde nabízejí tradiční sortiment jako věnce, svíčky, hračky nebo betlémy.

Největší vánoční trhy se budou tradičně konat na Staroměstském náměstí s velkým množstvím stánků, nazdobeným stromečkem a kulturním programem. Trhy lidé mohou navštívit ode dne před první adventní nedělí až do 6. ledna. 

Vánoční trhy Praze se očividně bez selfíček neobejdou. (21. listopadu 2021)

Náměstí také bude dominovat smrk ztepilý, který letos dorazí z Libereckého kraje.  Lesníci jej pokácí v neděli 21. listopadu, poté jej čeká převoz, instalace na náměstí a nazdobení. Slavnostně by se měl rozsvítit v sobotu 27. listopadu.

Téměř ve stejnou dobu, a to od 26. listopadu, se budou konat vánoční trhy i na Václavském náměstí. Stánkaři zde nabídnou tradiční zboží, vlastní výrobky a ukázky tradičních řemesel. Samozřejmostí bude slané a sladké občerstvení a nápoje.

Praha nabídne i další místa pro vánoční trhy, a to na Pražském hradě (27. 11. - 2. 1.), náměstí Republiky (25. 11. - 24. 12.), Tylově náměstí (26. 11. - 24. 12.) a na Andělu (24. 11. - 24. 12.).

Loni se trhy na Staroměstském a Václavském náměstí kvůli koronavirové situaci nekonaly. Na Staroměstském náměstí stál pouze nazdobený strom. I letos je situace nejistá.

Autor: