Lupič s latí vyhrožoval majitelce zapálením domu, vymohl si auto k úniku

  13:22
Nepříjemné probuzení připravil pražské rodině lupič, který se v časných ranních hodinách dostal do rodinného domu. Přistihla ho majitelka, po níž požadoval klíče od vozu a peněženku. Přitom držel v ruce dřevěnou lať a vyhrožoval, že dům zapálí.

Hodinu po oznámení podezřelého zadrželi policisté dopravní služby schovaného pod zaparkovaným vozem v areálu nedaleké školy. V odcizeném autě našli i lať, kterou hrozil majitelce domu. (16. listopadu 2020) | foto: Policie ČR

Sedmadvacetiletý muž pronikl do domu v Suchdole v pátek 13. listopadu v časných ranních hodinách. Rozbil okno v přízemí, vlezl dovnitř a začal objekt prohledávat.

Nezvyklý hluk probudil majitelku, cizího muže s dřevěnou latí v ruce zahlédla ze schodiště. Ten na ni začal křičet a požadoval klíče od vozidla a peněženku. Vyhrožoval, že pokud je nedostane, dům zapálí. 

„Žena zachovala duchapřítomnost, celá vystrašená a z obavy o život svůj i dětí, které v tu chvíli spaly v ložnici, vyhověla a požadavek splnila. Poté, co lupič odjel, okamžitě zalarmovala policisty a celou událost roztřeseným hlasem popsala. Navíc dodala, že odcizený vůz míří pravděpodobně na Dejvice. A nemýlila se,“ řekl k případu mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Podle něj podezřelý o chvíli později zablokoval odcizeným vozem v křižovatce ulic Zelená a Jugoslávských partyzánů jiného účastníka silničního provozu a pokusil se nasednout do jeho vozu.

To se mu však nepodařilo, a tak pokračoval v jízdě v autě odcizeném od domu až na křižovatku ulic Zelená a Zemědělská. Tam byl nucen pro defekt vůz odstavit a pokračovat pěšky. 

Do vytipované oblasti se během chvíle sjelo několik policejních vozů a policisté začali prohledávat okolí. Hodinu po oznámení podezřelého zadrželi policisté dopravní služby schovaného pod zaparkovaným vozem v areálu nedaleké školy.

V minulých dnech kriminalisté s mužem zahájili trestní stíhání pro spáchání trestných činů loupež a omezování domovní svobody, za což mu v případě odsouzení hrozí až deset let vězení. Sedmadvacetiletý obviněný je ve vazbě.

Autor: