Fronty i na hodinu. Na Žižkově zrušili pošty, ta poslední je pro 75 tisíc lidí

  15:32
Po letošním rušení pošt přišla třetí pražská část o většinu poboček. Z původních pěti tak zbyla jediná, která poskytuje poštovní služby více než 75 tisícům obyvatel Prahy 3. Ta se nachází v blízkosti nákladového nádraží v Olšanské ulici. Podle místních je však pobočka přehlcená a často si musí vystát dlouhé fronty.

Pobočka pošty na Praze 3 (26. září 2023) | foto: Veronika Víchová, iDNES.cz

Podle mladé maminky Diany, která si během úterý přišla vyzvednout svou zásilku, je kapacita pošty nedostačující. „Je to strašné, čekám kolikrát i hodinu. Hodina, hodina patnáct minut je běžná čekací doba,“ uvedla.

Důvodem je podle ní právě zrušení ostatních poboček na Žižkově. „Je tady pořád hodně lidí. Jak všichni chodí sem, tak to tu nemají jak stíhat,“ dodala.

„Čekám tu asi deset minut,“ sdělil redaktorce Artom, který zdejší poštu využívá několikrát do roka. Ostatní čekající, které redakce iDNES.cz oslovila, uvedli, že tu sedí asi 10 až 15 minut. Zatím.

Praha přijde o 35 pošt, ta z Josefské se má stěhovat na Malostranské náměstí

Pracovnice vytížené pobočky si myslí, že je situace v pořádku. Podle ní se tu dlouhé fronty netvoří. „Pro mě je to normální provoz,“ řekla s tím, že během celého dne je provoz kontinuální a obsluha lidi odsýpá.

Zájem o pobočku monitorují

Podle Jiřího Hannicha, tiskového mluvčího Prahy 3, již na radnici došlo několik podnětů od nespokojených občanů, kteří si na nedostatečné služby místní pošty stěžují. Nebaví je hlavně neustálé fronty, ve kterých často čekají i desítky minut.

Před zrušením několika žižkovských poboček se radnice snažila s poštou vyjednat, aby zůstaly pobočky alespoň dvě. Převážně kvůli vysokému počtu obyvatel, kteří by jednu jedinou pobočku zahltili, a množství obyvatel seniorního věku. „Bohužel nám v tomto pošta nevyhověla,“ uvedl mluvčí.

Radnice podle něj provoz pobočky od začátku září monitoruje, sledování situace potrvá do listopadu. Následně by mělo dojít k vyhodnocení. „Podle zájmu o služby pošty pak může dojít k opatřením, jako je prodloužení pracovní doby pobočky,“ doplnil.

Tiskový mluvčí pošty Matyáš Vitík redakci iDNES.cz potvrdil, že zájem o služby žižkovské pobočky monitorují a vyhodnocují. V současnosti však otevírací dobu měnit neplánují.

Občasné zahlcení pobočky nevyloučil „Nárazově se fronty tvořit můžou,“ uvedl. Dodal také, že se klienti mohou objednat, aby nemuseli čekat na požadovanou službu.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: