Po pobodání dvou lidí v Praze se hledal chlapec, policie už ho našla

  7:08,  aktualizováno  11:30
Policisté zasahovali v noci v pražské Ploskovické ulici u napadení dvou lidí, které podle dostupných informací pobodal nezletilý chlapec. Do zásahu byl zapojený i vrtulník, který pročesával Ďáblický háj. Policisté k případu zatím odmítají sdělit podrobnosti, dopoledne vyhlásili pátrání po čtrnáctiletém chlapci, který se ještě před polednem našel.

Případ se stal před půlnocí v rodinném domě v pražských Dolních Chabrech. „Od včerejší noci pracují krajští kriminalisté prvního oddělení na násilném trestném činu. V současné chvíli nebudeme k případu poskytovat další informace,“ řekla dnes ráno policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Podle svědků asi čtrnáctiletý chlapec pobodal kamaráda i jeho matku, pak z domu utekl. 

Mluvčí záchranářů Jana Poštová potvrdila, že do Ploskovické ulice vyjeli ke dvěma vážně zraněným lidem. „Ve velmi kritickém stavu jsme je převezli do nemocnice,“ dodala Poštová.

Policisté během dopoledne vyhlásili pátrání po čtrnáctiletém chlapci s tím, že ho hledají „v souvislosti s vyšetřování násilného trestného činu“. Dále uváděli, že chlapec může být zraněný a ozbrojený. Ještě dopoledne policisté bez bližších podrobností informovali, že se chlapec našel. 

Podle zjištění portálu iDNES.cz našli policisté chlapce v Dolních Chabrech na zahradě asi 200 metrů od místa, kde v noci došlo k pobodání dvou lidí.

Na místo přijela také záchranka s lékařem. „Mohu pouze sdělit, že je na místě zraněná osoba, kterou po ošetření převezeme do nemocnice,“ uvedla mluvčí záchranářů Jana Poštová. Podle zjištění iDNES.cz je chlapec pořezaný a má poraněná žebra.

Dosud však není oficiálně potvrzeno, že pátrání po chlapci mělo spojitost s pobodáním dvou lidí v Chabrech. Není ani jasné, zda policisté dítě hledali, protože ho z útoku podezírají, nebo z jiného důvodu.

Po pobodání dvou lidí v Dolních Chabrech (červený bod) policisté hledali čtrnáctiletého chlapce. Našli ho o 200 metrů dál (modrý bod) na zahradě.

Podle serveru Novinky.cz se v úterý večer pohybovalo v Dolních Chabrech velké množství policistů i strážníků a prohledávali okolí domu.

Do vzduchu vzlétl policejní vrtulník s termovizí, do Ďáblického háje zamířila speciální pořádková jednotka.

Okolní ulice pročesávali policisté se samopaly, motorizované hlídky zastavovaly ke kontrole auta, autobusy i například cyklisty. Preventivně byl na místě přítomen také inspektor provozu pražské záchranky. Noční pátrání ale bylo bezvýsledné.

Pobodání řešili policisté i v únoru letošního roku, kdy muž v Bolzanově ulici ostrým předmět pobodal jiného muže a následně utekl. Policisté ho chytili asi za půl hodiny nedaleko hlavního nádraží.

Policejní vrtulník v noci manévroval nad Ďáblickým hájem. (28. dubna 2021)

Policejní vrtulník v noci manévroval nad Ďáblickým hájem. (28. dubna 2021)

Další incident vyšetřovali policisté loni v říjnu, kdy žena pobodala muže v Petrově. Tomu zřejmě předcházela hádka mezi nimi.

Slovní rozepře se odehrála i před pobodáním v pražském Hloubětíně.

Tam se v bytě pohádala skupina lidí a jeden z nich skončil v nemocnici s bodnými zraněními. Útočník byl potom stíhán za pokus o vraždu.

Autoři: ,