Ženy v obchodě ukradly seniorce z batohu peněženku, přišla o sedm tisíc

  13:50
Policie pátrá po dvojici žen, které jsou podezřelé z krádeže peněženky v obchodě v pražských Stodůlkách. Starší ženě tam z batohu vzaly peněženku, ve které měla kromě dokladů také sedm tisíc korun. Policie žádá veřejnost o jakékoliv informace o ženách na fotografiích.

Krádež se odehrála v pondělí 23. října. Policie ale o případu informovala až nyní.

„Kolem půl jedné odpoledne vešla do obchodu v Praze 5 dvojice žen. Více než zboží v regálech je však zajímaly tašky a batohy starších nakupujících. Po několika minutách si vyhlédly oběť. Byla jí devětašedesátiletá žena, které jedna z podezřelých rozepnula batoh na zádech a během okamžiku z něj vzala portmonku. Po krádeži obě podezřelé urychleně obchod opustily,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Neznámý žhář zapálil výrobní halu, zkoušel to hned několikrát. Hledá ho policie

Poškozená přišla nejen o osobní doklady, ale také o sedm tisíc korun. Policie případ prověřuje pro podezření ze spáchání krádeže. Pachatelkám hrozí až několikaletý trest odnětí svobody.

Kriminalisté žádají o pomoc při pátrání také veřejnost. „Pokud podezřelé z krádeže poznáváte nebo víte, kde by se mohly nacházet, ozvěte se prosím na linku 158,“ vyzývají.

Kriminalisté z hlavního města také v těchto dnech pátrají po žháři, který úmyslně zapálil dřevěné opláštění výrobní haly a část polykarbonátové střechy v Praze 9.

Autor: