Muž onanující před ženami v Praze se přihlásil, policie hledá další oběti

  12:40,  aktualizováno  18. února 8:31
Policisté ve středu pátrali po muži, který nejméně čtyřikrát sledoval ženy v Praze 9 a následně před nimi masturboval. Poškozených žen ale může být více. Třiapadesátiletý muž se policistům večer sám přihlásil, když se poznal na zveřejněném videu.

První tři případy zaznamenali policisté ve čtvrtek 4. února v blízkosti zastávek Lomnická a Hostavice v Praze 9. Podezřelý ženy nejprve sledoval na jízdním kole a následně před nimi masturboval. 

„Poškozené poskytly velmi podrobný popis podezřelého, díky tomu ho policisté dohledali na kamerových záznamech jednoho z obchodních řetězců, kde byl muž v době incidentů nakoupit,“ uvedla policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Čtvrtý případ se stal v pondělí 15. února krátce před 11. hodinou dopoledne, když dvě dívky čekaly na nádraží Dolní Počernice na vlak. 

„Naproti spatřily muže, který je sledoval a přitom masturboval. Obě ustrašené dívky onanistu natočily na mobilní telefon a odjely prvním vlakem domů,“ vylíčila policejní mluvčí. Celou věc dívky následně oznámily.

Po vyhodnocení kamerových záznamů policisté zjistili, že ve všech případech jde stejného muže, ale nemohli ho vypátrat. Ve středu proto zveřejnili video, které pořídily dívky na nádraží Dolní Počernice. Podezřelý muž se následně policistům večer sám přihlásil.

„Muž uvedl, že se poznal na záběrech a chce spolupracovat s policií. Kriminalisté třetího policejního obvodu v současné chvíli s třiapadesátiletým mužem provádí standardní úkony trestního řízení,“ dodala Siřišťová.

Policie se domnívá že pachatel mohl takto obtěžovat více žen, vyzývají všechny poškozené, aby se přihlásily na linku 158. 

Autor: