Zloději se vydávali za známé, ukradli šperky za sto tisíc a ženu zamkli

  11:48
Pražští policisté dopadli dva zloděje, kteří přepadli devětaosmdesátiletou ženu v jejím bytě v Holešovicích. Vydávali se za známé, poté jí ukradli šperky v hodnotě sto tisíc korun a následně ji v jejím bytě zamkli.

Dva muži zazvonili kolem půl čtvrté odpoledne v úterý 9. února na zvonek u hlavního vchodu domu v pražských Holešovicích 

Přes mikrofon zvonku se obyvatelce přízemního bytu představili jako její známí. Žena jim uvěřila a v dobré víře jim na dálku dveře od hlavního vchodu otevřela. Následně pootevřela také dveře svého bytu a chtěla zjistit, zda muže zná.

„Dveře se rozlétly, až žena spadla na zem, a do bytu vtrhla dvojice mužů. Jeden z útočníků jí z krku strhl dva zlaté řetízky,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský. Společně ji pak odvedli do dalšího pokoje a požadovali, aby jim ukázala, kde schovává cennosti. Když z ní žádnou odpověď nedostali, začali zloději prohledávat vybavení bytu.

Muž na ulici sbíral nedopalky, pak ukradl dodávku a naboural s ní

„Nalezli jak peníze, tak několik šperků s kamínky a polodrahokamy za bezmála sto tisíc korun. I s lupem, osobními doklady pak byt uzamkli a odešli,“ popsal Rybanský s tím, že seniorka  začala bouchat na dveře, dokud jí nepřišla na pomoc sousedka, která zavolala příbuzným.

Ve středu 17. února po sedmnácté hodině ve Strakonické ulici oba pachatele policisté zadrželi, jednoho přímo na ulici, pro druhého si přišli do bytu.

Po zákroku byli oba muži převezeni na policejní služebnu. „V případě odsouzení hrozí mužům až desetiletý trest odnětí svobody,“ doplnil Rybanský. Za majetkovou trestnou činnost byli už oba pachatelé trestně stíháni v minulosti, jeden z nich dokonce ve Velké Británii.

Autor: