Na lince C pražského metra se opět mění pražce, výluka potrvá přes týden

  17:48,  aktualizováno  4. července 10:42
V sobotu se na více než týden zavřelo pražským cestujícím metro C v úseku mezi stanicemi Hlavní nádraží a Pražského povstání. Důvodem uzavření je opět výměna pražců. Dopravní podnik zavedl náhradní autobusovou dopravu.

ilustrační snímek | foto:  Petr Topič, MAFRA

Výluka trvá od sobotního rána do neděle 12. července. Úsek Hlavní nádraží - Pražského povstání je uzavřen obousměrně. Provoz bude plně obnoven ráno v pondělí 13. července.

Přes den budou v době výluky jezdit autobusy XC na trase mezi stanicemi Pražského povstání a Hlavní nádraží s intervalem jedné až dvou minut.

Uzavřen je také přestup mezi linkami C a A na Muzeu. 

Dopravní podnik před uzavřené stanice vyšle  pracovníky v reflexních vestách, kteří budou cestující informovat o možnostech náhradní dopravy.

„Začátek letních prázdnin a prodloužený víkend díky dvěma státním svátkům DPP obvykle každý rok využívá k výměně dřevěných pražců za betonové na nejstarším úseku pražského metra na lince C,“ uvedla tisková mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková. 

Letos výměna probíhá v samotném centru Prahy mezi stanicemi I. P. Pavlova a Muzeum, což je zatím nejdelší úsek opravy, celkem se jedná o 588 pražců.  Proto práce letos potrvají až devět dní. 

Dřevěné pražce jsou podle informací DPP umístěny na nejstarším úseku linky C mezi Florencí a Kačerovem, který byl zprovozněn v roce 1974. Po skončení naplánované devítidenní výluce bude v úseku vyměněno 6 140 z 19 397 pražců, práce tak budou zhruba ve třetině. 

Následující výluka bude o prodlouženém víkendu na konci letošního září, a to mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov. 

Z důvodu chybějícího bezbariérového výstupu ze stanice Pražského povstání DPP doporučuje pro cestu do centra využít autobusovou linku č. 135 z oblasti Jižního Města (od stanic Roztyly a Chodov), všechny spoje jsou zajištěny nízkopodlažními vozy.

 Více informací naleznete na stránkách podniku zde.

Jak vypadá výměna pražců v pražském metru: