Mladíci v Praze zastavili provoz metra, skutáleli na koleje betonovou kouli

  8:40,  aktualizováno  10:05
Dva mladíci v úterý ráno v Praze skutáleli jednu z betonových koulí, které jsou umístěné před stanicí metra Rajská zahrada, do kolejiště. Zastavili tak provoz části trasy B metra. Mladíky natočila kamera, policie po nich pátrá. Na trase B metra byla ráno také téměř tři hodiny zavřená stanice Národní třída kvůli porouchané vstupní mříži.

Betonové koule před vchodem do stanice Rajská zahrada. Mladíci jednu z nich strčili do kolejiště. | foto: WIKI

„Podle záznamu z kamerového systému dva mladíci odtlačili betonovou kouli z chodníku před stanicí a hodili ji do kolejiště,“ popsala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. „Nedošlo k žádné škodě, policie se tím zabývá. Následně bude stanovena právní kvalifikace, zda nedošlo k ohrožení provozu nebo lidí,“ dodala mluvčí.

Metro nejezdilo v ranní špičce zhruba 40 minut, vyplývá z webu pražského dopravního podniku. Dopravní podnik přesunul přestupní bod z Černého Mostu k tramvajové smyčce Lehovec. Autobusové linky prodloužil z Černého Mostu na Lehovec, kam ve směru od centra protáhl tramvajové linky 8 a 31.

Již dříve ráno byly problémy také ve stanici linky B Národní třída. Ta byla asi tři hodiny nepřístupná „z důvodu technické závady vstupní mříže“, uvedl dopravní podnik.

Autoři: ,