Primátor Hřib koronavirus nemá, negativní testy mají i radní se zastupiteli

  15:26
Vedení Prahy postupně dostává výsledky svých druhých testů na koronavirus a mohou zítra opustit karanténu, nákaza se zatím u nikoho nepotvrdila. Radní i někteří zastupitelé museli do karantény poté, co se potkali s nemocným náměstkem Petrem Hlubučkem.

V úterý 16. června hygienici diagnostikovali covid-19 u náměstka primátora Petra Hlubučka (STAN). 

Do karantény muselo jít asi 50 politiků a úředníků včetně deseti členů Rady hlavního města Prahy. Po čtrnácti dnech v preventivní karanténě jednotlivě hlásí negativní výsledek druhého testu.

„Další test na koronavirus negativní. Těším se, až mě v úterý propustí z karantény. Dnešní rada bude ještě online, čtvrteční zastupitelstvo už prezenčně. Ale navrhnu, aby mohlo probíhat částečně online,“ napsal pražský primátor Zdeněk Hřib.

Ten trávil karanténu odděleně od své rodiny, aby zabránil případnému přenosu. V podobné izolaci byl také radní Jan Chabr.

„Dnes ráno mi oznámili, že poslední test byl negativní, tak jsem karanténu ukončil. Vzhledem k tomu, že jsem už po druhé karanténě, tak se rád vrhnu naplno do práce,“ řekl iDNES.cz šéf klubu Spojených sil a europoslanec Jiří Pospíšil.

Na výsledky testu zatím čeká například náměstek primátora Pavel Vyhnánek, radní Hana Třeštíková a také Jan Hlubuček.

„Cítím se dobře. Dnes jsem byl na testu, pokud bude již negativní, tak bych zítra šel na další test a pokud i ten by byl negativní, tak se budu moci vrátit do kanceláře,“ sdělil Hlubuček.

Z důvodu, že jsou někteří šéfové klubů na magistrátu zároveň poslanci, účastnili se kromě jednání městské rady také následující den jednání ve Sněmovně. Poslanci tak začali opět nosit roušky

Šéf klubu zastupitelů Praha sobě Jan Čižinský a šéf klubu zastupitelů ANO Patrik Nacher v pondělí na Twitteru oznámili, že měli poslední test negativní.

Kromě Čižinského a Nachera obdrželi negativní výsledek druhého testu také radní Adam Zábranský (Piráti) a Milena Johnová (Praha Sobě) a opoziční zastupitelka a místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija (ODS), která to uvedla na svém twitterovém účtu.

Autor: