Policie pátrá po muži s marihuanovou rouškou, přepadl večerku

  13:56
Na svátek Tří králů odpoledne přepadl zatím neznámý lupič večerku v Biskupcově ulici v Praze na Žižkově. Se zbraní v ruce od pokladní dožadoval peníze, ta mu je ale odmítla vydat. Po totožnosti podezřelého policie pátrá, mohlo by ho prozradit nápadné oblečení.

„Maskovaný vešel do prodejny kolem čtrnácté hodiny a zamířil rovnou k pokladně. Na ženu za pultem pak namířil krátkou střelnou zbraň, pravděpodobně pistoli, a požadoval po ní vydání hotovosti,“ uvedl tiskový mluvčí pražských policistů Jan Rybanský.

Pokladní však i přes namířenou zbraň zachovala chladnou hlavu a odmítla peníze muži vydat. Ten tak s nepořízenou obchod ve spěchu opustil.

Policie pátrá po muži světlé pleti ve věku kolem 28let. Je 180-185 centimetrů vysoký, střední postavy. Oblečen byl do modré bundy s kapucí na hlavě, pod ní měl černou čepici a na obličeji roušku černé barvy s piktogramy několika listů marihuany v barvě duhy. 

Na nohou měl šedé kalhoty a světlé, možná oranžové sportovní boty s logem značky Adidas. V pravé botě byla navlečena tkanička reflexně červené, v levé botě reflexně žluté barvy. Na zádech měl střední batoh šedavé nebo khaki barvy, který je celý lemován úzkým proužkem v barvě nevyčiněné kůže.

„Ačkoli byl muž maskován, věříme, že by mohl být poznán pro nápadné boty, batoh a také roušku,“ uvedl mluvčí. V takovém případě vyzývá občany, aby se obrátili na linku 158.

Lidé by se však neměli pokoušet podezřelého sami zadržet, jelikož je ozbrojený a mohl by být nebezpečný. Pokud bude dopaden a odsouzen, hrozí mu desetiletý trest odnětí svobody.

Autor: