Pistole u hlavy byla jen hračka, případ dětského gangu se vyšetřuje jako vydírání

  15:04
Na začátku týdne se na sociálních sítích objevilo video, kde skupina mladých útočníků držela chlapci pistoli u hlavy. Policisté v pátek uvedli, že pistole je pouze dětská hračka. Díky vyšetřování už zjistili také identitu všech útočníků.

Mluvčí policie Jan Daněk řekl, že policisté se zabývají celkem čtyřmi incidenty, ve kterých figurují jak mladiství, tak děti do 15 let.

„Podle zatím zjištěných skutečností je pistole, která je v jednom příspěvku vidět, dětská hračka a nejedná se o střelnou zbraň,“ uvedl Daněk. Případ policie prověřuje jako vydírání a výtržnictví.

Dětský gang držel mladíkovi u hlavy pistoli, video z internetu prověřuje policie

Kriminalisté podle Daňka zjistili, že někteří další teenageři začali vyhrožovat jakousi odplatou aktérům, kteří jsou na zmiňovaných videích zachyceni jako poškození, ale i jako agresoři.

„Proto upozorňujeme, že celou situaci bedlivě sledujeme a jakoukoliv snahu o vendetu budeme okamžitě řešit,“ komentoval mluvčí.

Dle informací serveru Novinky.cz se případy odehrály v Řepích a na Praze 4. Pravděpodobně jde o dětské gangy, které se navzájem napadají.

Podle dostupných informací od policie nikdo z aktérů nepotřeboval lékařské ošetření.

Autor: