Auto uvázlé v kolejišti komplikovalo provoz MHD u Smíchovského nádraží

  18:26,  aktualizováno  18:32
Automobil, který uvázl v kolejišti, komplikoval v podvečer provoz hromadné dopravy poblíž centra Prahy. Řidič si zřejmě nevšiml osvětleného pruhu, který vede auta přes trať, ale pokračoval rovně a skončil v kolejišti. Vozidlo tak asi hodinu blokovalo tramvaje jedoucí od Smíchovského nádraží a soupravy zůstávaly stát před překážkou, cestující pokračovali pěšky.

Mimořádná událost se stala v 17:38 a na necelou hodinu omezila provoz linek číslo 4, 5, 12 a 20. Dopravu se podařilo obnovit krátce před půl sedmou večer.

Případ z dnešního podvečera však v tomto úseku Nádražní ulice není ojedinělý. Za autobusovým terminálem u vlakového nádraží ve směru ven z Prahy totiž po opravě Nádražní ulice vzniklo nepřehledné místo.

Původně tu vedly tramvajové koleje klasicky středem ulice a pruhy pro auta byly po stranách. Asi před rokem ale byla dokončena rekonstrukce úseku, pro níž architekti a projektanti zvolili řešení s kolejemi na jedné a oběma automobilovými pruhy na druhé straně.

Při výjezdu od nádraží, kde je uspořádání „postaru“, tak musejí řidiči ve směru z centra překonat oboje tramvajové koleje.

Jenže svislé i vodorovné dopravní značení je tak zmatečné a nevýrazné, že motoristé, kteří místo neznají, často nevědí, kudy dál jet. 

Za pár měsíců tam ve štěrkovém loži tramvajových kolejí skončilo dvacet aut.

24. února 2021

Autoři: ,