Starostou v Praze 13 bude opět David Vodrážka, pozici obhájil už popáté

  12:42
Povolební vyjednávání již skončila v Praze 13, kde se na vedení městské části dohodla ODS, ANO a koalice KDU-ČSL a STAN. Starostou bude opět David Vodrážka (ODS), který v čele Prahy 13 stojí už šestnáct let.

První místopředseda ODS David Vodrážka | foto:  Michal Sváček, MAFRA

Volby v Praze 13 vyhrála opět ODS, která získala 13 mandátů v 35členném zastupitelstvu. 

Koaliční smlouvu v pondělí podepsala ODS s hnutím ANO (získalo 5 mandátů) a s koalicí lidovců, STAN a TOP 09, která získala tři křesla.

„Programově jsme si byli nejblíže. Budeme chtít udržet kvalitu života v Praze 13 a aby to tu fungovalo tak, jako doposud. Chceme také řešit parkování a městskou zeleň,“ potvrdil iDNES.cz David Vodrážka s tím, že bude starostou.

Výsledky voleb v Praze 13 najdete zde

Druhá ve volbách skončila koalice Zelených a Pirátů pro 13 s jedenácti mandáty, kteří nakonec budou společně s TOP 09 v opozici.

Komunální volby v Praze 13 vyhrávají občanští demokraté pravidelně od roku 1994 a David Vodrážka radnici vede už šestnáct let.

„Řekl bych, že je to výsledek práce celého týmu, který funguje na radnici. Sám jsem se na třináctce narodil a pochází odtud i moje maminka, takže mám k tomuto místu vztah a snažím se dělat všechno proto, aby to bylo vidět,“ uvedl ke svému dlouhodobému úspěchu Vodrážka.

Před čtyřmi lety v této městské části vyhrála také ODS, tehdy s 20 procenty hlasů. Následovaly ANO, TOP 09, koalice Zelených a Pirátů, ČSSD a KSČM. Koalici pak sestavily ODS, ANO a ČSSD pod vedením starosty Vodrážky. I tato koalice se opírala o 21 hlasů v zastupitelstvu. 

Velmi mě to těší. Řekl bych, že je to výsledek práce celého týmu, který funguje na radnici. Na druhou stranu je to obrovský závazek. 

Snažím se, aby se tu dobře žilo. Sám jsem se tu narodil a pochází odtud i moje maminka, takže ke třináctce vztah mám a snažím se dělat všechno proto, aby to bylo vidět. 

Autor: