Hasiči zasahovali na Žižkově. Z bytového domu se evakuovalo 45 lidí

  14:52,  aktualizováno  15:34
Pražští hasiči vyjeli v neděli odpoledne k nahlášenému požáru bytu na Žižkově. Z domu se muselo evakuovat 45 lidí, všechny zkontrolovali záchranáři. Dva lidi převezli do vinohradské nemocnice. Požár se hasičům již podařilo uhasit a lidé se mohli vrátit do svých bytů.

Hasiči zasahují v ulici Jana Želivského na pražském Žižkově (16. února 2020). | foto: Hasičský záchranný sbor hlavního města Prahy

„Lidé se do svých bytů mohou vracet od 14:10. Příčinou požáru byla nedbalost při manipulaci s otevřeným ohněm, škoda je půl milionu korun,“ řekl krajský mluvčí hasičů Martin Kavka. 

Fotogalerie

Záchranná služba k události vyslala speciální vůz Atego, dvě záchranářské posádky a inspektora. „Všechny osoby záchranáři změřili, šest lidí na místě ošetřili a dva transportovali do nemocnice. Byli to muž a žena, kteří se nadýchali zplodinami z hoření. Jeli do vinohradské nemocnice na internu,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí záchranné služby Jana Poštová. 

O požáru se hasiči dozvěděli kolem 13. hodiny. Na místě v ulici Jana Želivského zasahovaly dvě jednotky hasičů. Používaly dýchací techniku a oheň hasily jedním proudem. 

„Objekt opustilo 45 osob, z toho 7 před naším příjezdem, 20 osob zachráněno, 18 evakuováno, zachráněny 4 kočky, 3 psi, 1 potkan. Požár je uhašen,“ uvedli hasiči na svém twitterovém účtě.

Autor: