Na Točné v sobotu večer hořela truhlárna, škoda je přes milion korun

  9:40
Sedm jednotek hasičů vyjelo v sobotu večer k požáru truhlárny do Branišovské ulice na Praze 4. Před jejich příjezdem budovu opustili tři lidé a nikomu se nic nestalo. Hořel jak vnitřek objektu, tak střecha, požár hasiči zlikvidovali do hodiny. Příčinu zjišťuje vyšetřovatel, který odhadl, že škoda bude přes milion korun.

„V sobotu v jednadvacet hodin vyslalo operační středisko pražských hasičů tři profesionální a čtyři dobrovolné jednotky do ulice Branišovská v Praze 4 - Točná k požáru stodoly, která slouží jako truhlárna,“ uvedl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Hořela plocha přibližně 10 krát 6 metrů a to jak vevnitř, tak na střeše. Hasiči museli zasahovat v dýchací technice a nasadili celkem šest proudů vody. Za 45 minut měli požár částečně pod kontrolou. Mohli začít rozebírat budovu, dohašovat a vyhledávat skrytá ohniska termokamerou. Část střechy se propadla. Z budovy vynesli tři svářecí soupravy.

Kolem půl jedenácté některé jednotky mohly odjet, poslední odjela před půlnocí. V neděli dopoledne je na místě vyšetřovatel.

„Probíhá došetření. Co se týká škody, tak odhadujeme, že to určitě bude přes milion korun,“ řekl iDNES.cz Kavka.

Autor: