iDNES.cz

Pražští hasiči bojovali s požárem skladu s kulisami, škoda je 5 milionů

  9:50,  aktualizováno  16:47
V neděli brzo ráno vyjeli hasiči k požáru skladu s kulisami na Praze 4. Živel dostali pod kontrolu za hodinu a následně dohašovali skrytá ohniska. Dopoledne na místě pracovali vyšetřovatelé. Škodu odhadli na pět milionů korun, příčinu zatím nevědí.

„Příčina ranního požáru skladu v Praze 4 se stále vyšetřuje. Během dnešního šetření byly na místě odebrány vzorky k dalšímu zkoumání,“ uvedl v podvečer krajský mluvčí hasičů Martin Kavka.

K požáru vyjížděli krátce po páté hodině ranní profesionální hasiči z pěti stanic. Jednopodlažní sklad kulis hořel v ulici U Michelského lesa v Praze 4. „Plameny zachvátily objekt na ploše asi 10 x 15 metrů,“ řekl Kavka.

Do boje s ohněm hasiči nasadili několik vodních proudů, zasahovali i z výškové techniky. Ze skladu vynesli několik tlakových lahví, které venku ochlazovali. Požár se rozšířil i na vedlejší garáže, kde poškodil lodní motory.

„Požár se podařilo dostat zcela pod kontrolu za hodinu, následovalo vyhledávání a dohašování skrytých ohnisek požáru,“ dodal Kavka.

Dopoledne byli na místě požářiště vyšetřovatelé od policie i hasičů. Škodu odhadli na pět milionů korun.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor:
zpět na článek