Hasiči bojovali s požárem penzionu na Příbramsku, škoda je tři miliony

  9:36
Šest jednotek hasičů vyjíždělo v sobotu v podvečer k požáru pokoje v penzionu u obce Vršovice na Příbramsku. Práci hasičům stěžovalo částečné propadnutí střechy. Nikomu se nic nestalo a škodu vyšetřovatel odhadl na tři miliony korun. Příčinu budou hasiči vyšetřovat společně s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha.

Hasiči zasahovali v sobotu v podvečer u požáru pokoje v penzionu na Příbramsku (27. června 2020). | foto: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje

„První volající uvedl, že z okna ve druhém patře vychází dým a majitelé se snaží oheň uhasit za pomoci hasicích přístrojů. Operační důstojník k události vyslal profesionální jednotky ze stanic Benešov a Sedlčany a dobrovolné jednotky obcí Jesenice, Kosova Hora a Sedlec-Prčice,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Tereza Fliegerová.

Ihned po příjezdu hasiči zjistili, že v budově nikdo není a zasažen je jeden z pokojů. Nasadili dva vodní C proudy. Vodu hasiči čerpali z místního rybníka, kde si zřídili stanoviště. Tím si zajistili plynulou dodávku vody.

„Jelikož celý zásah probíhal v dýchací technice, vyžádal si velitel zásahu protiplynový automobil z Příbrami, který disponuje dostatečnou zásobou lahví na výměnu,“ vysvětlila Fliegerová.

Požárem bylo zasaženo podkroví budovy a vázný trám. Kvůli jeho poškození došlo k částečnému propadnutí střechy, proto zásah probíhal s ohledem na bezpečnost. Hasiči se k ohnisku požáru dostali přes sádrokarton, který museli rozebrat. 

„Krátce po 18. hodině byla nahlášena lokalizace a za další hodinu likvidace,“ řekla mluvčí.

Do nedělního rána na místě zůstala dobrovolná jednotka z obce Jesenice, aby dohlédla na objekt. 

„Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování, které bude po víkendu pokračovat ve spolupráci s expertní skupinou Technického ústavu požární ochrany Praha. Škoda byla po konzultaci s majitelem objektu vyčíslena na tři miliony korun, včasným zásahem hasiči uchránili majetek za deset milionů,“ dodala Fliegerová.

Autor: