Od náklaďáku chytila v Jenči u Prahy hala, s ohněm bojovali i hasiči z letiště

  22:26
V obci Jeneč hořel v sobotu v areálu logistické firmy malý nákladní automobil. Požár hasiči uhasili před 19. hodinou. Nikdo nebyl zraněn. Vzniklé škody činí předběžně pět milionů korun.

Požár vozidla na elektrický pohon v Jenči (23. září 2023) | foto: HZS Středočeského kraje

Po příjezdu hasičů k požáru v areálu logistické firmy bylo upřesněno, že hoří malý elektrický nákladní automobil, ze kterého se plameny přenesly na opláštění přilehlé haly lakovny a autoservisu.

Zaměstnanci firmy se snažili požár uhasit, ale dostupnými prostředky se jim to nepodařilo. Všichni byli mimo zasažený objekt a nikdo nebyl zraněn. Hasiči požár lokalizovali krátce po 17. hodině a deset minut před 19. hodinou ohlásil velitel zásahu likvidaci. Místo pak hlídali do 22. hodiny.

V Libni hořely vraky dodávky a nákladního vozu, nikdo se nezranil

K objasnění příčiny vzniku požáru si vyšetřovatel HZS Středočeského přizval kolegy z Technického ústavu požární ochrany Praha.

Vzniklé škody činí předběžně pět milionů korun a stejnou částku i hodnoty, které se hasičům včasným zásahem podařilo před ohněm uchránit.

K požáru vyslali hasiči profesionální jednotku z centrální hasičské stanice Kladno spolu s dobrovolnými jednotkami obcí Hostivice, Hostouň a Jeneč. V rámci krajské spolupráce vyjeli do akce také podnikoví hasiči Letiště Václava Havla Praha a dobrovolní hasiči pražské části Řepy.

Autor: