Hoří v areálu firmy Nowaco v Kralupech nad Vltavou, lidé by neměli větrat

  15:52,  aktualizováno  21:39
Středočeští hasiči zápasí s plameny v Kralupech nad Vltavou na Mělnicku. Na okraji města hoří hala v areálu firmy Nowaco. Kvůli hustému dýmu by lidé v okolí neměli větrat. Hasiči dostali požár krátce před 21:30 pod kontrolu, hasit se však bude minimálně do rána. Při požáru nedošlo k žádnému zranění.

Hasiči do ulice V Růžovém údolí přijeli ve 14:09. U haly velké asi 100x50 metrů zasahovalo čtrnáct jednotek. Protože uvnitř bylo uskladněno především velké množství rozličného obalového materiálu, nabýval oheň stále na intenzitě.

Odhadovaná škoda se bude pohybovat minimálně v řádu desítek milionů korun, k objasnění příčiny vzniku požáru se vyšetřovatelé prozatím nedostali.

Vzhledem k rozsahu požáru byl na místě zřízen štáb velitele zásahu a situaci monitoroval dron. Celý zásah byl veden v dýchací technice a kvůli velké potřebě byly k požáru povolány z mělnické a kladenské stanice protiplynové automobily s náhradními lahvemi se stlačeným vzduchem.

Kralupský starosta Marek Czechmann na Facebooku města napsal, že nedošlo k úniku nebezpečných látek do vzduchu. 

„Občanům však nyní doporučujeme nevětrat. Děkujeme za pochopení,“ dodal starosta. 

Během 18. hodiny hasiči s požárem stále bojovali, krátce před 21:30 byl požár v Kralupech nad Vltavou již pod kontrolou. Poplachový stupeň se snížil na druhý, nicméně hasit se bude až do rána.

Středočeským hasičům v rámci mezikrajské výpomoci přijeli s likvidací požáru pomoci i pražští hasiči. Poté, co se požár dostal pod kontrolu, se část zasahujících hasičů vrátila na základny.

Autor: