Požár auta v garáži vyhnal z paneláku v Praze šedesátku obyvatel

  18:52
Požár auta v garáži vyhnal v podvečer ven více než 60 obyvatel panelového domu v ulici Přeštická v pražské Hostivaři. Tři desítky z nich zvládly odejít samy, třicet pět dalších vyvedli z domu hasiči, včetně tří dětí. Zachránili také tři domácí zvířata. Následně pak vyřešili i požár auta.

Oznámení o zakouřené budově dostali hasiči chvíli po půl šesté odpoledne a hned vyrazili na místo. Po zhruba deseti minutách přišli na to, že za černý dým může hořící auto v garáži domu, jak informovali na Twitteru.

Ihned tak začali s evakuací celého prostoru. „ Třicet osob odešlo z domu samovolně, 35 osob jsme evakuovali, z toho 3 děti, a tři domácí zvířata,“ napsali poté na sociální síť.

Spolu s tím pak také řešili i samotný požár vozu, který se jim povedlo dostat velmi rychle pod kontrolu. Podle posledních informací z místa se tak stalo zhruba v 18:30. Hasiči také dodali, že několik osob je po požáru v péči pražské záchranné služby. Půjde o lidi, kteří se nadýchali zplodin kouře, nebo jsou z nepříjemné situace v šoku.

Autor: