Při požáru domu s pečovatelskou službou zemřela žena s asistenčním psem

  7:12,  aktualizováno  8:29
Jeden lidský život si vyžádal noční požár v domě s pečovatelskou službou na Černém Mostě v Praze. Hasiči kvůli ohni evakuovali z panelového domu 90 lidí včetně vozíčkářů. Záchranáři na místě ošetřili několik zraněných. Příčinu požáru vyšetřovatelé stále zjišťují.

Požár ve druhém patře panelového domu s pečovatelskou službou pro vozíčkáře v ulici kpt. Stránského vypukl krátce před půl třetí ráno.

Fotogalerie

„Byt zachvátily plameny v plném rozsahu, hasiči nasadili tři proudy vody ve vnitřní částí budovy,“ uvedl k zásahu mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. 

S evakuací osmipatrového panelového domu začali nejdříve policisté, ale jak prostory zaplnil dým, vystřídali je hasiči v dýchacích přístrojích.

Celkem bylo evakuováno 90 lidí včetně čtyřiceti vozíčkářů. Požár nepřežila žena s asistenčním psem.

Zachráněno bylo i deset asistenčních psů, čtyři kočky, papoušek a ještěr, ty si do své péče převzali veterináři.

Záchranáři kromě obyvatel domu ošetřili také pět policistů, kteří se nadýchali dýmu při záchraně, převoz do nemocnice však nebyl nutný. 

Požár se třem profesionálním a dvěma dobrovolným jednotkám pražských hasičů podařilo dostat pod kontrolu před třetí hodinou ráno. Pro obyvatele domu přistavili záchranáři čtyři speciální evakuační autobusy. 

„Kolem půl páté se obyvatelé zasaženého domu mohli postupně vrátit do svých bytů i v tomto případě jim pomáhali policisté spolu s hasiči. Na místo se posléze dostavili i kriminalisté s vyšetřovatelem hasičů, kteří budou zjišťovat příčinu vzniku požáru,“ dodal mluvčí policie Jan Rybanský.

Vyšetřovatel hasičů odhadl škodu na 1,5 milionu korun.

Požár vypukl v domě s pečovatelskou službou v ulici kpt. Stránského na Černém Mostě. (14. listopadu 2019)

Požár vypukl v domě s pečovatelskou službou v ulici kpt. Stránského na Černém Mostě. (14. listopadu 2019)

Autoři: ,