Kvůli technické závadě hořelo v reklamní firmě u Prahy, škoda je tři miliony

  9:32
Hodinu před půlnocí na sobotu vyjeli hasiči k požáru v reklamní firmě v Chrášťanech na Berounsku. Plameny z velké části uhasili zaměstnanci firmy, nicméně i tak vznikla škoda tři miliony korun. Příčinou požáru je podle vyšetřovatele technická závada na laserové řezačce.

Hasiči v noci na sobotu zasahovali v reklamní firmě v Chrášťanech, kde začalo hořet. (9. října 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje

„Informaci o požáru v reklamní firmě v Plzeňské ulici v Chrášťanech v okrese Praha-západ přijala tísňová linka středočeských hasičů v pátek dvě minuty po třiadvacáté hodině,“ řekl krajský mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Na místo vyrazili profesionální hasiči z Berouna se dvěma cisternami, velitelským vozidlem a se speciálním hasicím kontejnerem, protože podle oznamovatele plameny zasáhly laserové zařízení na řezání plastů. Dobrovolní hasiči s cisternou vyjeli z Jinočan. 

Zaměstnanci firmy pomocí ručních hasicích přístrojů plameny téměř uhasili. Dva z nich se však nadýchali zplodin hoření, ošetřili je na místě záchranáři. Jejich převoz do nemocnice nebyl nutný.

„Hasiči vynesli z prostoru dílny jeden ze dvou žhnoucích balíků papíru, druhý dohasili uvnitř. Vzhledem k silnému zakouření celého prostoru bylo nutné nasadit přetlakovou ventilaci. Hodinu od ohlášení události byla operačnímu důstojníkovi oznámena lokalizace požáru, za necelou další hodinu jeho likvidace,“ popsal Holomčík.

Velitel zásahu následně požářiště předal majiteli firmy a dohodl s ním dohlídku prostoru po dobu dvanácti hodin, to si firma zajistila vlastními silami. 

„Příčinou vzniku požáru byla podle hasičského vyšetřovatele technická závada na laserové řezačce. Přímé škody na stroji a dalším zařízení i vlastní dílně vlivem zplodin hoření vyčíslil na tři miliony korun, stejnou částkou také uchráněné hodnoty,“ uvedl mluvčí.

Téměř celá berounská stanice hasičů byla na tomto zásahu, proto pro případ vzniku další mimořádné události byla v záloze připravena dobrovolná jednotka obce Králův Dvůr.

Autor: