O požáru obchodů v Benešově by mohly něco říct dvě děti, věří policie

  16:34
Benešovská policie hledá chlapce a dívku, kteří by mohli být důležitými svědky ve vyšetřování požáru v obchodním domě. Policisté by děti zachycené před požárem na kamerovém záznamu rádi vyslechli.

Policisté doufají, že by jim vyslechnutí obou nezletilých mohlo pomoci získat nové informaci k objasnění případu. Nyní žádají chlapce a dívku, popřípadě další svědky, aby se přihlásili.

„Žádáme dívku a chlapce, případně další osoby, které by je na záznamu poznaly, stejně tak žádáme i případné další svědky, kteří se v době mezi 16:00 - 16:13 pohybovali poblíž nebo uvnitř vietnamské prodejny oblečení a drogerie v 1. patře, aby se policistům s důležitými informacemi ozvali na linku 158, nebo přímo benešovským kriminalistům na číslo 606 691 232,“ napsala policie.

Požár obchodního domu v Benešově policie vyšetřuje jako obecné ohrožení

Hořet začalo v pondělí po 16. hodině v obchodě s oblečením nad prodejnou Billa. Hasiči vyhlásili nejvyšší, tedy čtvrtý stupeň poplachu, při zásahu využívali výškovou techniku.

Celá budova byla zakouřená, na místo byla povolána i chemická laboratoř, která ale nenaměřila škodlivé zplodiny.

Pod kontrolu dostali hasiči požár v pondělí ve 21:36. V úterý budovu zkoumali termokamerou, dohašovali ohniska a postupně snižovali stupně požárního poplachu. Nyní požár vyšetřují jako obecné ohrožení z nedbalosti.

Autor: