Auto začalo hořet za jízdy, řidič utrpěl popáleniny na třetině těla

  10:56
V úterý odpoledne zasahovali hasiči v Hořovicích u požáru vozu. Ten vzplál za jízdy, zřejmě kvůli technické závadě. Řidič utrpěl popáleniny 2. stupně, se kterými ho musel do nemocnice transportovat vrtulník.

Na tísňové lince událost zaznamenali kolem 15:15. Vozidlo značky Volvo vzplálo za jízdy poblíž nákupní zóny. Na místě zasahovaly všechny složky IZS.

„Při požáru zasahovala jednotka hasičů z Hořovic,“ uvedl středočeský mluvčí hasičů Dominik Pěnička s tím, že zde byli až do večerních hodin.

Podle svědka události kromě hoření došlo i k menšímu výbuchu. „Byla to rána jako z děla,“ popsal redakci.

Z požáru v alzheimer centru policie viní tři lidi a firmu. V ohni zahynuly dvě ženy

Popáleného řidiče záchranáři transportovali letecky do nemocnice. „Pacient utrpěl popáleniny 2. stupně na 35 procentech těla,“ uvedla tisková mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková. Muže musel lékař zaintubovat a napojit na umělou plicní ventilaci.

Z jakého důvodu k požáru vozu došlo, je v současnosti předmětem vyšetřování. Mohlo jít o technickou závadu.

Policie zahájila úkony trestního řízení ve věci těžkého ublížení z nedbalosti, uvedla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: