Popeláři při couvání v centru Prahy porazili plynovou lampu

  14:16
Na Dražického náměstí v centru Prahy ráno popelářský vůz narazil do jedné z plynových lamp. Ta se po pádu rozbila na několik kusů.

Na Dražického náměstí v Praze popelářský vůz srazil plynovou lampu pouličního osvětlení. (16. ledna 2020) | foto: Ondřej Novotný

„Byla to chyba řidiče při couvání,“ uvedl k nehodě mluvčí Pražských služeb Radim Mana. Posádka vozu po střetu upozornila na incident i plynaře, ti poté zastavili přívod plynu.

Fotogalerie

Auto porazilo jednu z plynových lamp, které se do Prahy vracejí již od roku 2002 a staly se nedílnou součástí atmosféry historického centra. Dražického náměstí se nachází kousek od Karlova mostu.

Při nehodě se nikdo z posádky popelářského vozu nezranil. Podle Many by měla být škoda na lampě uhrazena z povinného ručení vozidla.

Firma, která historické lampy spravuje, na Facebooku uvedla, že škoda je dva miliony korun. Nehodu vyšetřuje také policie.

„Lze předpokládat, že část škody uhradí pojistka provozovatele vozidla, zbytek bude předmětem dalšího jednání, ve kterém řeknou své i památkáři a Galerie hlavního města Prahy, která historické kandelábry majetkově spravuje,“ řekl iDNES.cz Martin Drozd, vedoucí oddělení marketingu společnosti Technologie hl. m. Prahy.

Autor: