Pošta v Praze 3 dlouho slibovala bezbariérovou rampu, stavba se ale odkládá

  15:34
Pobočka České pošty na Praze 3 v létě zrušila bezbariérovou rampu a slibovala její náhradu. Do konce roku se ale zákazníci řešení nedočkají. Handicapovaní a maminky s kočárky musejí dál využívat provizorní přístup z boku budovy.

Bezbariérový přístup do pobočky České pošty v Olšanské ulici | foto: Jiří Ptáček, starosta Prahy 3

„Pravidelně to České poště připomínám, naposledy asi minulý týden. Dostávám na tuto věc poměrně dost podnětů od lidí, pro místní je rampa opravdu důležitá,“ řekl iDNES.cz starosta Prahy 3 Jiří Ptáček.

„Ten, kdo rampu musí postavit, je Česká pošta. Poslední informace, kterou mám, je, že to mají zadané a projekt je rozpracovaný. Mám pocit, že jejich prvotní odhady byly dost ambiciózní,“ dodal starosta.

Mluvčí České pošty Matyáš Vitík potvrdil, že je vybraná společnost, která stavbu rampy uskuteční. „Podařilo se nám zajistit firmu, která to pro nás připraví. Na pověřené úřady jsme v minulém týdnu předali potřebné dokumenty. Až dostaneme jejich vyjádření, můžeme se bavit o stavebním povolení. Teď ale budeme muset čekat,“ řekl.

V červenci přitom vedení pošty uvedlo, že výstavbu rampy vyřeší „v řádu týdnů, maximálně měsíců“. Do konce roku se však zákazníci s omezenou schopností pohybu nebo například maminky s kočárky nového bezbariérového přístupu nedočkají, a to zejména kvůli množství potvrzení, které je nutné vyřídit.

Pošta v Praze 3 štve starostu i místní. Místo rampy pro handicapované je záhon

„Doufali jsme, že to bude jednoduchá oprava, ale potřebovali jsme mnohem víc potvrzení, než jsme si mysleli,“ řekl Vitík. Vyjádření musejí dát například hasiči, odbor životního prostředí či odbor dopravy, ale také hygienická stanice nebo památkový ústav.

Nadále je možné využít bezbariérový přístup, který se nachází asi dvacet metrů od hlavního vchodu. „Zde odbavujeme klienty, kteří se nemohou dostat po schodech na pobočku. Na fasádě pošty je viditelné označení tohoto vchodu,“ popsal mluvčí.

Autor: