Janečkovi z Chcípl PES vandalové posprejovali pivovar. Neumlčí nás, řekl

  12:08,  aktualizováno  15:46
Policisté vyšetřují posprejování pivovaru Malý Janek a jeho auta v Jincích na Příbramsku. Majitel opakovaně protestuje proti vládním opatřením proti šíření koronaviru. Nelíbí se mu například, že restaurace musí být zavřené a přitom firemní jídelny mohou dále fungovat.

„Krátce před devátou hodinou nám bylo nahlášeno posprejování budovy a osobního auta v Jincích. Policisté to řeší, jsou na místě,“ řekl iDNES.cz krajský mluvčí policie Pavel Truxa.

Majitel pivovaru Jiří Janeček se aktivně zapojuje v politickém hnutí  Otevřeme Česko - Chcípl PES. Dříve byl poslancem a pražským radním, tehdy za ODS.

Nyní se domnívá, že neznámí pachatelé ho chtějí umlčet. „Vše opravíme, ale nikdo nás nezastaví a neumlčí! Víme, že máme pravdu a proto budeme bojovat proti této totalitní vládě v ulicích, ve školách a nakonec i v Parlamentu,“ řekl Janeček.

Vandaly se snaží dostihnout i vypsanou odměnou. Pokud někdo pomůže k usvědčení sprejerů, získá 20 tisíc na konzumaci v pivovaru Malý Janek.

11.dubna 2021 v 08:26, příspěvek archivován: 11.dubna 2021 v 09:50

20tis si budete moct propít nebo projíst v pivovaru Malý Janek z Jinec za informace, které povedou k usvědčení vandalů.

Tisková konference, cykloprotest

Janeček upozornil, že hnutí svolává na úterý tiskovou konferenci do pražské restaurace Šeberák, kde chtějí zástupci hnutí vyjádřit svůj postoj k pandemickému zákonu.

„Víme jak budeme dál pokračovat, víme jak se bránit. Jídelna pro 300 lidí nevadí a restaurace s pár stoly vadí. Hlavně, že si můžeme koupit Babišovy kytky,“ dodal Janeček.

V neděli odpoledne politické hnutí uspořádalo cykloprotest proti pravidlům, podle kterých se od pondělí bude část žáků vracet do škol. Od pražské restaurace Šeberák na Praze 4 se skupinka vydala do centra. Podle protestujících se mají děti vrátit do škol bez podmínek.

Autor: