Okna jedoucích vozů MHD někdo prostřílel vzduchovkou, hledají se svědci

  10:36,  aktualizováno  10:51
Hned sedm oken vozů městské hromadné dopravy v Praze poškodil zatím neznámý pachatel na Zahradním Městě. Okna rozbil nejspíš střelbou ze vzduchové zbraně. Policisté po škůdci pátrají a hledají možné svědky.

„Zatím neznámý pachatel poškodil u dvou tramvají a jednoho autobusu městské hromadné dopravy celkem sedm bočních oken a způsobil tak škodu asi 130 tisíc korun. Událost se stala ve středu okolo půl sedmé večer v oblasti tramvajové zastávky Nádraží Zahradní Město na Švehlově ulici v Praze 10 ve chvíli, kdy vozy projížděly tímto místem,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Podle prvních zjištění mohl pachatel vozy poškodit střelbou ze vzduchovky.

„Při události nebyl nikdo zraněn a v tuto chvíli je prověřována pro podezření z trestného činu poškození cizí věci,“ dodal Daněk.

Jakékoli svědectví k tomuto případu policie přijme na lince 158.

Okno rozbil trekovou holí

Policisté pátrají také po muži, který v sobotu 1. ledna úmyslně rozbil trekovou holí skleněnou výplň bočního okna příměstského autobusu číslo 390 na Zbraslavi. Chtěl se tak pravděpodobně pomstít jeho řidiči, který mu nezastavil v zástavce. Svým jednáním způsobil škodu přesahující deset tisíc korun.

„Pokud podezřelého poznáváte nebo víte, kde se nachází, kontaktujte linku 158. Linku tísňového volání může využít i samotný muž, aby policistům vysvětlil důvod svého chování,“ řekl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Autor: