V Mladé Boleslavi anonym ohlásil střelbu v parku, policie děti ukryla v hospodě

  16:06
Policisté ve čtvrtek odpoledne prohledávali Nový park v Mladé Boleslavi. Zavolal jim totiž anonym, který oznámil, že se v parku střílí a že ho postřelili. Policie evakuovala děti, střelba se ale nepotvrdila. Případem šíření poplašné zprávy se budou zabývat mladoboleslavští kriminalisté.

V Mladé Boleslavi policie evakuovala děti z Nového parku. Střelba nahlášená anonymem se ale nepotvrdila. (30. května 2024) | foto: Pavel Svačina, MF DNES

„Kolem 14. hodiny jsme přijali oznámení o střelbě, taková oznámení nikdy nepodceňujeme, proto jsme na místo vyslali několik hlídek, povolán byl také vrtulník,“ uvedla pro iDNES.cz mluvčí středočeské policie Michaela Richterová.

Policisté podle ní prohledávali park a hledali údajného střelce nebo zbraň. Zároveň se co nejrychleji snažili odvést do bezpečí děti, které se v parku nacházely.

„Police nám sem přivedla vyděšené čtyři kluky a později i dva dospělé, aby se tam na chvíli ukryli. Mezitím prohledávali celý park i odpadkové koše,“ popsala iDNES.cz servírka z restaurace, která se nachází přímo v parku.

„Nakonec hlídky zjistily, že se jedná o poplašnou zprávu, k žádné střelbě nedošlo,“ uvedla Richterová. Policii se přímo na místě podařilo zadržet i muže, který na tísňovou linku volal.

Ukrýval se v parku a celé dění pozoroval. „Policisté nalezli také mobilní telefon, ze kterého telefonoval a který v parku odhodil,“ dodala Richterová.

Autor: