VIDEO: Policisté pátrají po muži z toalet, který zdevastoval turniket

  11:10
Policisté pátrají po muži, který 11. srpna ve večerních hodinách navštívil nákupní centrum v ulici Spálená v Praze 1. Chtěl si odskočit na toaletu, po vhození desetikoruny si však nevšiml, že se mu skleněná dvířka otevřela a zase zavřela. Na WC však chtěl za každou cenu a turniket se rozhodl zničit. Způsobil tak škodu za několik desítek tisíc.

„Během návštěvy nákupního centra si chtěl hledaný muž odskočit, a tak zamířil na WC v prvním podzemním podlaží. Jakmile tam ale dorazil, zjistil, že mezi ním a kýženým cílem je překážka v podobě turniketů, které se otevíraly po vhození požadovaného obnosu,“ sdělil policejní mluvčí Tomáš Hulan. 

Muž sice postupoval podle návodu na pokladně. Po vhození peněz a čekání na stvrzenku se mu skleněná dvířka otevřela a zase zavřela, čehož si nevšiml. 

„Zda se na WC potřeboval dostat s ohledem na nutnost vykonání potřeby, nebo jen z principu, kdy za žádnou cenu nechtěl oželet „investované“ peníze, to je otázkou, na kterou zatím neznáme odpověď,“ míní Hulan. 

Hledaný způsobil škodu, jejíž oprava stála 47 tisíc korun. Policie proto případ prošetřuje pro podezření z trestného činu poškození cizí věci. V krajním případě hrozí dotyčnému trest odnětí svobody až na jeden rok. 

Policistům se zatím muže vypátrat nepodařilo a tak prosí veřejnost o pomoc. „Pokud pána na záběrech bezpečnostní kamery poznáváte, předejte nám prosím informace k jeho osobě, místu jeho pobytu či pohybu, prostřednictvím linky tísňového volání 158,“ prosí Hulan. 

Autor: