VIDEO: Policisté chytili agresivního cizince ve Vltavě, využili i šlapadla

  13:28
Neobvyklý zásah za sebou mají pražští policisté. Ve středu vyjížděli k agresivnímu cizinci na Slovanský ostrov. Muž se před strážci zákona snažil uplavat, ti se ho snažili dostihnout nejprve na šlapadle, poté i na motorizovaném člunu. Po dopadení výtržník dostal epileptický záchvat a skončil v nemocnici.

„Netradiční zásah mají za sebou policisté z pohotovostní motorizované jednotky, kteří byli ve středu kolem poledne voláni k případu agresivního muže, jenž se měl pohybovat u Žofína na Slovanském ostrově a být agresivní na lidi,“ uvedl krajský mluvčí policie Jan Daněk.

Policisté výtržníka na místě vypátrali, nicméně ten před nimi skočil do řeky a snažil se uplavat. Poblíž byl muž na šlapadle, proto ho požádali o spolupráci a začali plavce pronásledovat.

„Každý, kdo se někdy svezl na šlapadle, asi uzná, že to není zrovna nejobratnější stroj a plavec měl proto chvíli výhodu v manévrování, rychle měnil směr plavání a nedařilo se ho lapit,“ popsal neobvyklou situaci Daněk.

Nicméně další dobrovolník vzal na motorový člun další policisty a před nimi už cizinec neměl šanci. Policisté pro něj skočili do vody. Zpacifikovali ho a vytáhli na loď a následně na břeh.

Muž dostal epileptický záchvat a skončil v nemocnici. „Až bude z nemocnice propuštěn, tak s ním budou policisté řešit jeho jednání jak před jejich příjezdem, tak i následný pokus o uplavání,“ dodal Daněk.

Autor: