Dealer prodal v Praze kokain za miliony, policie ho zastavila taserem

  11:28
Na miliony korun si přišel dealer drog z Kamerunu, který působil v Praze. Zákazníkům je vozil až domů. Kriminalistům se ho podařilo zadržet po krátké honičce v Praze 7, použít museli elektrický paralyzér.

Jednačtyřicetiletého muže kriminalisté zadrželi v polovině dubna v Argentinské ulici poté, co se jim pokusil ujet. 

„Nicméně i tak se nechtěl kriminalistům podvolit. Proto přišel na řadu důraznější donucovací prostředek, tedy taser. Po jeho použití se už zadržovaný muž přestal kriminalistům vzpouzet,“ uvedl mluvčí policistů Tomáš Hulan.

Od května roku 2017 policie eviduje desítky obchodů tohoto dealera, který se specializoval na prodej kokainu. Celkem rozprodal stovky gramů v hodnotě milionů korun.

„Jeho hlavním teritoriem protiprávního obchodování byly oblasti Prahy 1, 3, 7 a 8. V Praze 1 nejvíce obchodoval v okolí různých tanečních klubů, v dalších jiných obvodech byly předmětem zájmu různé bary a další podobné podniky. Nebylo ale výjimkou, že drogu dovezl zákazníkovi přímo domů,“ dodal Hulan.

Policie muže obvinila nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za to mu hrozí trest až deset let vězení, stíhán je vazebně.

Autor: