Muž sedm hodin poskakoval po střeše a hrozil. Loni blokoval vlaky v Děčíně

  13:36
V pražských Malešicích ve středu běhal po střechách domů člověk, který odmítal spolupracovat s přivolanými záchranáři. Choval se agresivně a vyhrožoval skokem dolů. Policii zabralo více než sedm hodin, než ho přemluvila, aby slezl. Ukázalo se, že stejný muž loni blokoval sloup železniční trakce v Děčíně.

Incident se odehrál Janderově ulici v Praze 10. Ta byla kvůli zásahu uzavřená. 

Na místo nejprve přijeli policisté, kterým muž oznámil, že pokud se k němu přiblíží, skočí dolů, nebo je napadne. Poté dorazili také hasiči s výškovou technikou, zásahová jednotka i další hlídky. 

„Pod dům policisté nainstalovali seskokovou matraci a ke střeše vysunuli automobilový žebřík,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Muž odmítal slézt z trakčního stožáru v Děčíně, zpozdil i mezinárodní vlaky

I po dlouhém vyjednávání odmítal slézt. „Neustále skákal po komínech a střídal své chování od tesknivého po agresivní,“ řekla mluvčí. Vyjednavače ohrožoval kopy do koše výškové plošiny.

Policisty v akci však posunulo zjištění, že se jedná o známého recidivistu, který v loňském roce strávil několik hodin na sloupu trakčního vedení v Děčíně

Kromě toho je uživatelem omamných a psychotropních látek.

Až před osmou hodinou večerní se muž nechal přesvědčit, aby slezl do koše výškové plošiny. Policisté ho předali záchranářům, ti jej odvezli do nemocnice.

Zda byl muž i tentokrát pod vlivem drog, mluvčí nepotvrdila.

„Muž je podezřelý ze spáchání trestného činu výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt ve vězení,“ dodala Siřišťová.

Autor: