Chtěli jsme se jen ohřát a pomilovat, tvrdil pár, který kradl ve sklepě

  10:10
Obyvatelka domu v Praze 9 přistihla v noci na pondělí ve sklepě podezřelou dvojici. Muž a žena jí tvrdili, že se v domě chtěli pouze ohřát a následně se spolu pomilovat. Podle všeho se ale do sklepů vloupali, aby tam kradli. Pár po rozmluvě s obyvatelkou domu utekl, přivolaní policisté ale podezřelé zadrželi, když se pokusili z místa ujet taxíkem. Žena měla u sebe velké množství pervitinu.

Lustrací policisté zjistili, že jde o dvojici, která je jim dobře známá. Šlo o recidivisty, kteří byli již v minulosti několikrát soudně trestaní. Při prohlídce policisté u ženy nalezli větší množství pervitinu. | foto: Policie ČR

Incident se stal v pondělí kolem druhé hodiny v noci ve Svratecké ulici. Policii kontaktovala obyvatelka domu, která ve sklepě přistihla cizího muže a ženu. Zloději už měli připravené ukradené věci, které si podle všeho chtěli odnést.

„Obyvatelce domu však tvrdili, že se tam chtěli pouze ohřát a následně vykonat soulož,“ popsala policejní mluvčí Violeta Siřišťová s tím, že pár po rozmluvě s obyvatelkou domu utekl.

Když na místo přijeli přivolaní policisté, zjistili, že se v okolí pohybuje několik vozidel taxislužby.

„Jelikož mají hlídky zkušenosti s tím, že podezřelí při útěku z místa činu často využívají i vozidla přepravní služby, oba podezřelé zadrželi v momentě, kdy se pokusili z místa odjet taxíkem,“ dodala mluvčí, podle které policistům pomohl i detailní popis pachatelů. 

Vyšetřovatelé brzy přišli na to, že jde o známé recidivisty, kteří byli v minulosti několikrát soudně trestaní. Žena u sebe navíc měla i větší množství pervitinu.

Jednatřicetiletý muž a třiadvacetiletá žena jsou podezřelí ze spáchání trestných činů krádež a porušování domovní svobody. V případě odsouzení jim hrozí až tři roky za mřížemi.

„Ženu navíc policisté podezírají ještě z trestného činu přechovávání omamných a psychotropních látek a jedů,“ doplnila Siřišťová.

Autor: