Muž se vloupal do zaparkovaného minibusu, vyrušil ho řidič

  17:32
Policisté pátrají po muži, který se začátkem ledna vloupal do minibusu zaparkovaného na odstavné ploše v Radlické ulici na Praze 5. Pachatel vlezl dovnitř a pokusil se z vozu ukrást věci odložené na sedačkách, ale vyrušil ho jiný řidič. Ten si muže navíc natočil.

Jak se pachatel do minibusu dostal, policisté vyšetřují. Následně začal k nedalekému plotu opakovaně vynášet osobní věci, které si nechali na svých sedačkách cestující.

Fotogalerie

„Nepohrdl však ani startovacími kabely, autolednicí či heverem,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Připravené věci už ale odnést nestihl. 

„Byl vyrušen řidičem, který šel po parkovišti. Tomu se pohyb muže nedaleko jeho autobusu nezdál, a tak si ho pro jistotu natočil na mobilní telefon,“ uvedl Rybanský.

Řidič zanedlouho zjistil, proč se muž kolem minibusu pohyboval. V té době už ale pachatel zmizel. „Celou událost tak oznámil na policejní služebně a policistům předal i pořízený záznam,“ dodal mluvčí.

Policisté teď doufají, že podezřelého někdo pozná. „Pokud muže na záznamu poznáváte nebo máte informace, které by vedly k jeho ztotožnění či vypátrání, kontaktujte linku 158,“ uzavřel Rybanský s tím, že případ policisté prošetřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádež a poškození cizí věci, za což v případě odsouzení pachateli hrozí až dvouleté vězení.

Autor: