Po honičce s policií utekl řidič do parku, vyhýbal se nástupu do vězení

  15:24
Pražští policisté zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který se jim pokusil ujet autem. Řídil i se dvěma zákazy a navíc byl zdrogovaný. Policie navíc zjistila, že je muž v celostátním pátrání, protože nenastoupil do vězení.

„Policisté si v úterý krátce po půl osmé večer povšimli v Černokostelecké ulici v Praze 10 vozidla BMW, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat. V momentě, kdy se na policejním vozidle rozsvítily majáky, řidič sešlápl plyn a začal ujíždět vysokou rychlostí,“ uvedla policejní mluvčí  Violeta Siřišťová.

Řidič nakonec vjel do neprůjezdné ulice a z auta před policisty utekl do parku. Ti ho po pár metrech dostihli a pomocí donucovacích prostředků zadrželi. Při prohlídce u něj nalezli větší množství pervitinu.

Policie po muži již dříve pátrala kvůli krádežím a drogám. Za tuto trestnou činnost měl recidivista nastoupit do vězení, do něho se ale nedostavil. 

„Zadržený skončil na policejní stanici a v současné chvíli je podezřelý ze spáchání trestných činů přechovávání omamných a psychotropních látek a jedu a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Siřišťová.

Autor: