Muž na ulici sbíral nedopalky, pak ukradl dodávku a naboural s ní

  11:32
Pražští policisté dopadli zloděje dodávky ještě dřív, než majitel vozu krádež zaznamenal. Pachatel totiž auto okamžitě naboural a poškozený vůz na silnici přitáhl pozornost policejní hlídky.

Hlídka si auta všimla v sobotu po třetí hodině ráno. Policisté se proto rozhodli nabouraný Peugeot zastavit a provést běžnou silniční kontrolu. 

„Za volantem seděl muž, který měl rozšířené zorničky a byl nervózní. U muže proto policisté provedli test na omamné a psychotropní látky, který byl pozitivní,“ sdělila mluvčí pražských policistů Violeta Siřišťová. 

Kromě toho, že u sebe zdrogovaný řidič neměl potřebné dokumenty k provozu automobilu, ani nevěděl, komu auto patří. Proto policisté usoudili, že by mohlo být auto kradené. 

„Šetřením na místě zjistili, že dodávka s největší pravděpodobností patří bistru, které mělo sídlo v Praze 1,“ uvedla Siřišťová a dodala, že policisté se od té chvíle pokoušeli majiteli dovolat. 

Zloděje policisté zatkli a odvezli na služebnu. Tam se jim konečně podařilo kontaktovat majitele auta, který byl v časnou ranní hodinu překvapený, že před jeho podnikem auto opravdu nestojí. 

Kamerové záznamy, které zajistili kriminalisté, zaznamenaly devětatřicetiletého muže ještě před krádeží. „Nejprve sbíral nedopalky od cigaret v Jungmannově ulici v Praze 1 a následně nastoupil do vozidla, od kterého měl klíče, a odjel s ním,“ sdělila Siřišťová.  

Za krádež hrozí muži až osm let ve vězení. Případ nadále vyšetřují speciální kriminalisté, kteří se zaměřují na autokriminalitu. Mimo jiné zjišťují, jak muž klíče od dodávky získal.

Autor: