Strážníci jeli k oběšenému v centru Prahy, dlouhou resuscitací ho zachránili

  17:44
Městská policie a zdravotníci ve čtvrtek zasahovali v parku v Praze 1. Zachraňovali tam muže, který se rozhodl sáhnout si na život. Sebevrah již bezvládně visel na stromě, když ho strážníci sundali na zem a začali oživovat.

Událost se stala ve čtvrtek kolem 6. hodiny v Barvířské ulici, která lemuje park Lannova ležící na nábřeží Ludvíka Svobody mezi ministerstvy průmyslu a dopravy.

Původně tam měla hlídka městské policie namířeno kvůli oznámení o ničení zaparkovaných vozidel v přilehlé ulici, nikoho podezřelého ale nenašla.

„Než se hlídka stihla vzdálit, dorazilo další oznámení, tentokrát o osobě oběšené na stromě jen několik desítek metrů od současné polohy hlídky. Strážníci se do Barvířské ulice okamžitě přemístili a spatřili muže visícího na stromě,“ informoval v pátek o zásahu mluvčí strážníků Zdeněk Modálek s tím, že dotyčný měl kolem krku lano, promodralé ruce a bledý obličej.

Strážníci muže odřízli a ihned zahájili první pomoc pomocí srdeční masáže a výbojů ze služebního defibrilátoru. Po příjezdu záchranky strážníci spolupracovali se zdravotníky a nakonec se jim společnými silami podařilo obnovit všechny životní funkce.

Po dalších dlouhých minutách srdeční masáže a třetím výboji tak konstatoval ošetřující lékař k úlevě všech zachránců obnovení životních funkcí. Stabilizovaný muž byl následně převezen do nemocnice, napsali strážníci na Facebooku.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: