Strážníci jeli k oběšenému v centru Prahy, dlouhou resuscitací ho zachránili

  17:44
Městská policie a zdravotníci ve čtvrtek zasahovali v parku v Praze 1. Zachraňovali tam muže, který se rozhodl sáhnout si na život. Sebevrah již bezvládně visel na stromě, když ho strážníci sundali na zem a začali oživovat.

Událost se stala ve čtvrtek kolem 6. hodiny v Barvířské ulici, která lemuje park Lannova ležící na nábřeží Ludvíka Svobody mezi ministerstvy průmyslu a dopravy.

Původně tam měla hlídka městské policie namířeno kvůli oznámení o ničení zaparkovaných vozidel v přilehlé ulici, nikoho podezřelého ale nenašla.

„Než se hlídka stihla vzdálit, dorazilo další oznámení, tentokrát o osobě oběšené na stromě jen několik desítek metrů od současné polohy hlídky. Strážníci se do Barvířské ulice okamžitě přemístili a spatřili muže visícího na stromě,“ informoval v pátek o zásahu mluvčí strážníků Zdeněk Modálek s tím, že dotyčný měl kolem krku lano, promodralé ruce a bledý obličej.

Strážníci muže odřízli a ihned zahájili první pomoc pomocí srdeční masáže a výbojů ze služebního defibrilátoru. Po příjezdu záchranky strážníci spolupracovali se zdravotníky a nakonec se jim společnými silami podařilo obnovit všechny životní funkce.

Po dalších dlouhých minutách srdeční masáže a třetím výboji tak konstatoval ošetřující lékař k úlevě všech zachránců obnovení životních funkcí. Stabilizovaný muž byl následně převezen do nemocnice, napsali strážníci na Facebooku.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autor: