Mladík si kvůli autu udělal selfie s kradeným řidičákem, hledá jej policie

  8:46
Pražští policisté hledají mladíka, který používá kradené doklady. Naposledy použil kradený řidičský průkaz, se kterým se vyfotil, aby si mohl půjčit sdílené auto.

Hledaný mladík si udělal selfie s kradeným řidičským průkazem. | foto: Policie ČR

„Na policejní služebnu na Pankrác přišel poškozený oznámit, že mu ukradli batoh, ve kterém měl notebook a peněženku s doklady a s platební kartou. Celkově přišel o věci v hodnotě cirka 20 tisíc korun,“ uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Prověřováním případu policisté zjistili, že se neznámý pachatel snaží na tyto doklady zakládat účty u různých společností. Jednou z nich je půjčovna sdílených aut, u které je potřeba verifikace účtu zasláním selfie fotografie i s požadovaným dokladem.

„A toto selfie s kradeným řidičským průkazem poslal společnosti zatím neznámý mladík. Potřebovali bychom se ho zeptat na pár detailů k celému případu. Jestli ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158 nebo přímo kolegům na místní oddělení Pankrác,“ řekl Daněk.

Případ policie prověřuje jako krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí pachateli až dva roky za mřížemi.

Autor: