iDNES.cz

VIDEO: Pátrá se po lupičích. Jeden seniora strhl, vláčel a oloupil o úspory

  12:48
O pomoc při pátrání po dvojici lupičů, kteří za bílého dne přepadli a okradli v Praze 10 seniora a připravili jej o celoživotní úspory, žádají pražští policie. Svoji oběť si vytipovali v bance. Aby se zmocnil batohu s hotovostí ve výši 700 tisíc, srazil jeden z lupičů seniora na zem a vláčel ho po chodníku.

Osmasedmdesátiletý muž vybral svoje životní úspory z banky v Praze 4 krátce po poledni. Peníze uložil do batohu a vydal se na cestu domů.

„Při cestě z banky jej dosud neznámý pachatel na chodníku v ulici Jetelová chytil za batoh, poškozeného strhl na zem, kde jej vláčel a smýkal po zemi. Nakonec se mu po několika metrech podařilo tašku uloupit a z místa utekl pryč. Senior přišel o svůj batoh, ve kterém měl bezmála sedm set tisíc korun, notebook a další osobní věci,“ vylíčila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Policisté získali díky kamerovým záznamům tváře lupičů. První seniora sledoval z banky, načež se oba setkali na tramvajové zastávce Náměstí Míru, kde si pronásledování poškozeného převzal druhý muž. Informace si předávali zřejmě telefonem. Druhý podezřelý poškozeného sledoval až na Prahu 10, kde jej napadl a oloupil.

„Při loupeži osmasedmdesátiletý senior utrpěl poranění na ruce a další pohmožděniny. Na místo události byla přivolána rychlá záchranná služba, která jej v sanitce ošetřila,“ doplnila mluvčí.

Vozíčkáře v České Lípě oloupili dva mladí bezdomovci, hrozí jim až deset let

Událost se stala v polovině srpna, o pomoc při pátrání po pachatelích policisté požádali až nyní. V případě dopadení lupičům hrozí až deset let za mřížemi. „V případě, že poznáváte některého z mužů, nebo víte, kde by se mohli nacházet, informace prosím neprodleně oznamte na linku 158,“ požádala Kropáčová.

Autor:
zpět na článek