Opilý řidič naboural při honičce do auta strážníků, jednoho vážně zranil

  15:54
Pražští policisté nad ránem zadrželi dvacetiletého řidiče, který před nimi ujížděl pod vlivem alkoholu. Při honičce naboural auto městské policie. Ukázalo se, že je celostátně hledaný.

Řidič na sebe policisty z pohotovostní motorizované jednotky upozornil sám v Čuprově ulici rychlou jízdou. Rozhodli se ho zkontrolovat na čerpací stanici. V momentě, kdy rozsvítili majáky, jim však začal ujíždět.

„Situace se během několika okamžiků změnila v dramatickou honičku,“ popsala situaci policejní mluvčí Violeta Siřišťová.

Fotogalerie

Policisté řidiče pronásledovali Českomoravskou ulicí až na křižovatku s ulicí Poděbradská ve Vysočanech. Tam ujíždějící muž nezvládl řízení a zezadu naboural do dvou projíždějících aut. Jedním z nich byl vůz městské policie se dvěma hlídkujícími strážníky, kteří nebyli do honičky nijak zapojeni.

„Nárazem došlo ke zranění obou strážníků, kteří byli ve vozidle. Řidič je se středně těžkými zraněními stále v nemocnici, jeho kolega byl ošetřen a nyní je v domácí péči,“ uvedla mluvčí městské policie Irena Seifertová.

Auto s ujíždějícím řidičem zůstalo po nehodě uvězněné v tramvajovém pásu, ani tehdy se však muž nechtěl vzdát a ve voze se zamkl. Policisté ho museli vytáhnout s pomocí donucovacích prostředků.

„Následnou lustrací v policejní databázi policisté zjistili, že dvacetiletý mladík prochází celostátním pátráním a navíc byl pod vlivem alkoholu. Při kontrole nadýchal více než jedno promile alkoholu,“ dodala Siřišťová.

Muž je nyní podezřelý z ohrožení pod vlivem návykové látky a těžkého ublížení na zdraví, za což mu hrozí až desetileté vězení.

Autor: