Policie hledá další fanoušky Baníku, po zápase kopali do pořadatelů

  14:08
Výtržnosti po utkání mezi Spartou a Baníkem z poloviny srpna mají další dohru. Pražská policie zveřejnila fotografie tří mužů podezřelých z napadení pořadatelské služby. Za výtržnictví po fotbalovém zápase policie už v minulosti obvinila sedm ostravských fanoušků.

Útok na pořadatelskou službu se odehrál v neděli 18. srpna po utkání mezi Spartou a Baníkem Ostrava.

Fotogalerie

Jeden z napadených pořadatelů musel být převezen do nemocnice.

„K incidentu došlo po skončení utkání a při následném odchodu členů pořadatelské služby z tribuny v sektoru hostí. Kriminalisté vyhodnotili kamerové záznamy a zajistili fotografie tří podezřelých, které v souvislosti s tímto případem hledáme,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Muži jsou podezřelí z přečinu výtržnictví, za který jim hrozí až dva roky vězení. Zatím je ale policisté nevypátrali, a tak nyní zveřejnili fotografie. Informace o hledaných policie přijme na lince 158.

Celkem policie v srpnu zadržela šestadvacet Baníkovců. Kromě útoku na hasiče a pořadatelskou službu někteří výtržníci házeli pivní sudy mezi diváky.

Sedm fanoušků fotbalu z Ostravy policie obvinila z výtržnictví. „ V současné chvíli státní zástupkyně pro Prahu 7 podala návrh na jejich potrestání,“ dodala Siřišťová.

Jednomu ze zadržených navíc hrozí trest o rok vyšší za to, že se výtržnictví dopouštěl opakovaně.

Autor: