iDNES.cz

Hořící auto se nečekaně rozjelo a mířilo ke koloně. Policisté ho museli nabourat

  16:44
Na pražském Břevnově v pondělí za jízdy vzplanulo auto. Posádce se z něj podařilo vystoupit, vůz však pokračoval v pomalé jízdě směrem ke koloně dalších vozidel, až ho museli zastavit policisté vlastním autem, které požár také poškodil.

„V pondělí 10. června zasahovala hlídka místního oddělení Břevnov nedlouho po poledni v Patočkově ulici v Praze. Důvodem byl hustý dým z motorového prostoru odstaveného vozidla a následný oheň, který pomalu zachvacoval celé vozidlo,“ popsal policejní mluvčí Jan Rybanský.

Automobil značky Ford totiž začal v motorovém prostoru doutnat a hořet poté, co řidička spustila větrák. Proto okamžitě zastavila a celá posádka urychleně vystoupila. Šoférka však zřejmě zapomněla zatáhnout ruční brzdu, takže se nezajištěný vůz nenadále znovu rozjel.

„Hořící automobil s nezataženou ruční brzdou a nezařazenou rychlostí se náhle rozjel z kopce dolů Patočkovou ulicí poté, co dorazili hasiči a chystali se ho začít hasit,“ uvedl Rybanský.

Ve směru sjíždějícího auta stála kolona a řidiči neměli před ohnivým vozem kam uhnout. Pohotově zareagovala místní hlídka, která nekontrolované auto nabourala vlastním služebním vozem a tím ho zastavila.

„Policistům se podařilo žhavé auto odtlačit ze silnice na trávník. Při tom do něj opakovaně narazili a jim samotným začala hořet přední část auta,“ přiblížil Rybanský.

Hasiči pak oba automobily uhasili. Při manévru došlo i k poškození vedle parkujícího vozu, nicméně rychlá reakce hlídky zabránila zraněním a případným mnohem vyšším újmám.

Výši vzniklé škody zjišťují pražští hasiči. Jejich mluvčí Martin Kavka uvedl, že příčinou vznícení byla technická závada v motorové části.

Autor:
zpět na článek