Za pronájem auta muž neplatil, majitel pak vůz našel plný kradených věcí

  12:46
Desítky kradených věcí našel ve svém autě dvaatřicetiletý muž z Hostivic. Auto pronajal muži, který za něj neplatil a zjevně jej využíval k trestné činnosti. Policie nyní hledá majitele ukradených předmětů.

Muž auto svěřil zájemci a domluvil se s ním na pravidelných měsíčních platbách za pronájem. „Nájemce zaplatil danou částku v plné výši jednou, avšak druhou uhradil jen z části a poté se stal nekontaktním,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Pronajímatel nájemce několikrát vyzval k zaplacení, nikam to však nevedlo. „Vzhledem k tomu, že věděl, kde se jeho vozidlo nachází, rozhodl se auto vyzvednout,“ doplnila mluvčí.

Poté, co majitel auto zkontroloval, zda není poškozené, objevil ve dveřích vozu plynovou pistoli. V kufru pak našel spoustu věcí od hodinek a fotoaparátů přes koloběžku, elektroniku a nářadí po šperky a porcelánové nádobí.

Policisté zjistili, že věci pravděpodobně pocházejí z trestné činnosti. Všechny majitele se jim však doposud nalézt nepodařilo.

„Pokud poznáváte své věci na fotografiích nebo víte, komu by mohly patřit, kontaktujte nás, prosím, na tísňové lince 158, popřípadě se obraťte na jakoukoliv policejní služebnu,“ vyzvala Richterová.

Autor: