Neznámý se pokusil znásilnit ženu v jejím bytě, překvapil ho manžel

  13:04
Policisté vyšetřují pokus o znásilnění na pražském Chodově. Neznámého muže k sobě domů pozvala žena, když jí pomohl před jedním z obchodů. V bytě se ji pokusil znásilnit. Vše se stalo v září loňského roku, nicméně policistům se dosud nepodařilo ztotožnit podezřelého, proto se obrací o pomoc na veřejnost.

„Poškozená se seznámila s neznámým mužem na Chodově před jedním z obchodů, kam šla nakoupit. Před obchodem na chvilku ztratila rovnováhu a „gentleman“ k ní přiskočil, aby ji podepřel. Pak slovo dalo slovo a žena ho na oplátku pozvala k sobě do bytu na kávu. V obývacím pokoji ji měl muž srazit na zem a pokusit se o znásilnění. Poškozená se aktivně bránila a křičela. Následně do pokoje vstoupil její invalidní manžel, čehož se pachatel lekl a z bytu utekl,“ popsal případ krajský mluvčí policie Jan Daněk.

Policisté zajistili kamerové záznamy, na kterých je vidět muž, s kterým by potřebovali hovořit. Dosud se jim nepodařilo ho ztotožnit a mluvit s ním, proto video nyní zveřejnili.

„Případ se stal loni v září a vzhledem k tomu, že dosavadní práce na případu nevedla k ustanovení muže zachyceného na záběrech, obracíme se touto cestou na veřejnost. Jestliže ho někdo poznává, ať se ozve na linku 158,“ uvedl Daněk.

V případě prokázaní viny a odsouzení hrozí za trestný čin znásilnění až deset let vězení.

Autor: