Pohotový muž v Berouně zabránil znásilnění, zvrhlíka při útěku natočil

  12:04
Na konci července procházel dvaatřicetiletý muž krátce po půlnoci kolem berounského vlakového nádraží. Z nedalekých keřů však zaslechl ženský hlas, který volal o pomoc. Když se za ním vydal, nalezl násilníka, kterého od ženy okamžitě odtrhl. Navíc se ho snažil natočit na útěku, i díky tomu policisté agresora dopadli.

Minulou středu šla mladá žena po Švýcarské ulici nedaleko berounského nádraží, když si všimla, že za ní jdou dva muži. Jelikož z nich neměla dobrý pocit, rozhodla se změnit směr. Jeden z mužů ji však dohnal, začal s ní hovořit a poté ji i osahávat. Třiadvacetiletá žena se snažila bránit, nicméně násilník byl silnější. Chytil ji zezadu za krk a odtáhl do křoví.

„Mladá žena začala volat o pomoc a snažila se dostat chlípníkovi ze sevření, avšak jeho nic neodradilo. Rozepnul ji knoflík i zip od kalhot, osahával ji a připravoval se na soulož,“ popsala policejní mluvčí Michaela Richterová.

Naštěstí kolem zrovna procházel 32letý muž, který zaslechl výkřiky volání o pomoc. Hlas vycházel ze křoví, kde objevil ženu v sevření sexuchtivého muže. Toho od ní okamžitě odtrhl, násilník se pak zvedl a začal utíkat. Muž se snažil útočníka zastavit, nicméně to se mu nepovedlo. Stihl jej však při útěku natočit a videozáznam předal kriminalistům.

U ženy mezitím vyčkávala dvojice, která také volání o pomoc slyšela. „Žena s mužem zůstali u dívky, pomohli jí zvednout se ze země a vyčkali s ní na příjezd policistů,“ přiblížila mluvčí.

Policisté vyslali na místo také psovodku, jejíž čtyřnohá parťačka začala po pachateli ihned pátrat. Fenka sice útočníka nenašla, nicméně díky ní policie získala hned několik indicií, které napomohly k nalezení místa, kde by se mohl pachatel skrývat.

Po několika hodinách od trestného činu policisté 35letého muže dopadli a obvinili jej ze zvlášť závažného zločinu znásilnění spáchaného ve stádiu pokusu. Recidivistovi, který byl v minulosti třikrát odsouzen za násilnou trestnou činnost, hrozí trest odnětím svobody až na deset let.

Zároveň policisté poděkovali zachráncům, kterým osud dívky nebyl lhostejný. „Velké DÍKY patří 32letému muži, který zabránil hrůznému činu v podobě dokonaného znásilnění a také procházející dvojici, které nebylo volání o pomoc ze strany mladé ženy lhostejné a přispěchali k ní na pomoc,“ napsali policisté.

Autor: